• DURSUN AYDIN ÖZBEK

  Başkan

  Giresun doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunu. 1974 yılından beri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Özbek, 1988 yılından beri ise turizm sektöründe Nippon ve Point Hotel zincirleriyle İstanbul'da, Kimeros ve Mabiche otelleriyle de Antalya'da hem yatırımcı hem de işletmeci olarak faaliyet göstermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • CENGİZ ÖZYALÇIN

  2. Başkan

  1939 İstanbul doğumlu. İstanbul Diş Hekimliği Bölümü mezunu. Galatasaraylı eski Milli futbolcu. Galatasaraylılar Sporcular Derneği Eski Başkanı. 1992-1994 2004-2008 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu ve Kulüpte Genel Sekreter olarak görev yaptı. Kadıköy Belediyesi Eski Başkanı ve İstanbul Eski Milletvekili olan Özyalçın evli, İngilizce biliyor.

 • A. NASUHİ SEZGİN

  Başkan Yardımcısı

  1948 Ankara doğumlu, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray İktisat İşletmecilik mezunu. Galatasaray Liseli Veteranlar Başkanı. 1990-1992 2007-2009 Galatasaraylılar Derneği'nde Yönetim Kurulu Başkan vekilliğinde bulundu. Nase Tekstil Ticaret San Ltd. Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Sezgin, Evli ve 2 çocuk babası. Fransızca ve İngilizce biliyor.

 • EŞREF ALAÇAYIR

  Başkan Yardımcısı

  1954 Balıkesir doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, 1979 yılından beri İstanbul Barosuna kayıtla Serbest Avukat olarak çalışıyor. Evli, bir kızı ve bir oğlu olan Alaçayır, Fransızca ve İngilizce biliyor.

 • FATİH İŞBECER

  Genel Sekreter

  1976 Istanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği mezunu. Fizik Mühendisi ve işadamı Fatih İşbecer, İngilizce ve Fransızca biliyor.

 • CAN TOPSAKAL

  Üye

  1958 Istanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi ve Fransa Aix-Marseille Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunu. İşadamı ve girişimci. Uzun yıllar gemi inşa sektöründe ve borsada yatırımlar yapıp yöneten Topsakal halen Barbare markası ile şarap üreticiliği yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 • İSMAİL SARIKAYA

  Üye

  1967 İstanbul doğumlu. Orta öğrenimini Robert Kolej'de, lise öğrenimini Ata Koleji'nde tamamladıktan sonra İTÜ İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. Galatasaray Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti ve Galatasaray Yardımlaşma Sandığı Üyesi. İnşaat mühendisi olan ve İngilizce bilen Sarıkaya evli ve iki çocuk babası.

 • URAL AKÜZÜM

  Üye

  Ural Aküzüm, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra Fransa'da Montpellier Üniversitesinde "Siyasi ve İdari Bilimler" ve Marmara Üniversitesi'nde hukuk eğitimi gördü. Aküzüm, Anayasa Hukuku alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Serbest avukatlık yapan ve ticaretle uğraşan Aküzüm, Bilgi Üniversitesi - Bilgi Eğitim Kültür Vakfı ve Arı Hareketi'nde Yönetim Kurulu, AmCham Turkey'de Denetim Kurulu, Galatasaray Eğitim Vakfı'nda Mütevelli Heyeti Üyesidir. Adnan Polat döneminde tüzük komitesinde, Ünal Aysal döneminde Denetim Kurulu'nda, Duygun Yarsuvat döneminde YK'da basketbol şube sorumlusu olarak görev almıştır. Halen hukuk işlerinden sorumlu YK üyesi ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 • TARIK TAŞAR

  Üye

  1968, Adıyaman doğumlu. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu. Taşar, Otomotiv Perakendeciliği alanında faaliyet gösteren Çetaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası Taşar, İngilizce biliyor.

 • ALPER NARMAN

  Üye

  1974 İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. İş adamı olan Narman evli, Fransızca ve İngilizce biliyor.

 • HASAN MURAT ATAY

  Üye

  1966 İstanbul doğumlu. Işık Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmakta olup, Galatasaray Spor Kulübü Kürek Şube Kaptanlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Atay İngilizce ve Fransızca bilmekedir.

 • ALİ YÜCE

  Üye

  1986 İstanbul doğumlu. İstanbul Erkek Lisesi ve Eyüboğlu Koleji'nin ardından Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü'nü bitirdi. Skoda Yüce Auto yönetim kurulu üyesi olan Yüce İngilizce bilmektedir.

 • BURÇİN ASLAN

  Üye

  1984 İskenderun doğumlu. Üsküdar Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2006 yılından beri İstanbul Barosu'na kayıtlı olup, serbest avukatlık yapmaktadır. Evli olan Aslan İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 • SELİM ARDA ÜÇER

  Üye

  1980 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden sonra aynı üniversitede İnsan Kaynakları yüksek lisansına devam etmiştir. Arthur Andersen ve Ernst & Young deneyimlerinin ardından ilaç, telekom ve internet sektörlerinde kurumsallaşma ve insan kaynakları alanlarında yöneticilik yapmıştır. Galatasaray Yardımlaşma Sandığı üyesi olan Selim Arda Üçer, evlidir ve İngilizce bilmektedir.

 • MERAL MERCAN

  Galatasaray Lisesi Müdürü

  Galatasaray Lisesi'ne giren ilk 10 (on) kız öğrenciden biridir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız ve Roman Dilleri ve Edebiyatları Bölümü mezunudur. Fransız Filoloğu ünvanına sahiptir. Fransızca'nın yanı sıra İtalyanca ve Yunanca bilmektedir. 1982 yılında Fransızca Öğretmeni olarak göreve başlamış, Anadoluhisarı Ticaret Lisesi, Ayancık Lisesi, Cağaloglu Anadolu Lisesi'nde Fransızca öğretmenliği yaptıktan sonra 1987 yılında Kabataş Erkek Lisesi'ne Fransızca öğretmeni olarak atanmıştır. Aynı lisede 1992 yılında Müdür Yardımcısı, daha sonra Müdür Başyardımcısı olmuştur. 2005 yılında Galatasaray Lisesi'ne Müdür Başyardımcısı olarak atandıktan sonra, 16 Ocak 2007 tarihinden itibaren vekaleten yürüttüğü Müdürlük görevine 24 Ekim 2007 tarihinde Müdür olarak atanmıştır.