İşte Galatasaray'ın teknik direktörü: Jan Olde Riekerink!

1 yıl daha Riekerink...GalatasarayHollandalı teknik adam ile dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir araya geldi...

Sportif AŞ Yönetim KuruluJan Olde Riekerink ile masaya oturdu.

Sezon bitimine kadar geçici olarak göreve getirilen ve alt yapıda anlaştığı ücrete zam istemeden mesai harcayıp başarılı olan Riekerink ile devam etme kararı yönetimde ağır bastı.

FUTBOLCULAR DA ONU SEViYOR

Galatasaray’a Türkiye Kupası’nı kazandıran ve takım içinde de futbolcuların sevdiği Hollandalı’nın 1 yıl daha görev yapması öne çıktı. Riekerink’in Galatasaray’ın mevcut ekonomik şartlarına uygun maliyeti de artılarından idi.

Aylık 17 bin Euro maaş ile geçen yıl Galatasaray’da bir anda takımın başına geçen Riekerink ile 1 yıllık kontrat yapılacak. Hollandalı teknik adamın, Galatasaray Teknik Direktörü olarak resmen terfi etmesi ile yıllık ücreti de 700 bin Euro’ya çıkarılacak.

100 BiN DOLAR PRiM

RİEKERİNK bu düzeltme ve altyapıdaki görevinden Galatasaray Teknik Direktörlüğünü terfisi ile 500 bin euro zam almış olacak. Hollandalı teknik adam son yıllarda Galatasaray’ın en ekonomik mesai harcayan teknik adamı olacak.

Yönetim ayrıca Riekerink’e Türkiye Kupası’nı kazandırdığı için sözleşmesinde olmamasına rağmen 100 bin dolar başarı primi ödeyecek.

Hürriyet

24 Haziran 2016, Cuma